(Q) Daniel - Darderi

(Q) Gaston - (Q) Galán

19.05.2024 20:45

Los kvalifikace French Open pro osm Čechů

V Paříži byla v neděli rozlosována kvalifikace Roland Garros, která startuje už v pondělí. Tříkolovou fázi o místo mezi elitou na pařížské antuce absolvuje celkem osm českých tenistů.

Češi v 1. kole: Dalibor Svrčina – Jasika (Austr.), Vít Kopřiva – Valkusz (Maď.), Zdeněk Kolář – Faurel (Fr.), Linda Fruhvirtová – Šimanovičová (Rus.), Brenda Fruhvirtová – Hrunčáková (SR), Dominika Šalková – Hartonová (Niz.), Tereza Martincová – P. Udvardyová (Maď.), Gabriela Knutson – Kawaová (Pol.)

| los kvalifikace dvouhry mužů |

| los kvalifikace dvouhry žen |

19.05.2024 19:30

Plíšková se vrátila porážkou s Burelovou

Karolína Plíšková se po měsíc dlouhé pauze zaviněné zraněním kotníku vrátila porážkou. Na podniku WTA 500 ve Štrasburku v generálce na Roland Garros podlehla 5:7, 6:0, 1:6 domácí Claře Burelové, počtvrté v kariéře prohrála zápas, v němž soupeřce nadělila kanára, a nedokázala Francouzce oplatit vyřazení z loňského US Open.

19.05.2024 18:52

Zverev po sedmi letech ovládl Masters v Římě

Alexander Zverev po znovu sedmi letech ovládl antuku v Římě a získal 6. titul z turnajů Masters 1000. Ve finále německý tenista zastavil příliš chybujícího Chilana Nicoláse Jarryho, kterého porazil bez ztráty podání 6:4, 7:5 a ukončil devět měsíců dlouhé čekání na celkově 22. triumf.

19.05.2024 18:17

Carballés si poradil s Altmaierem

V švýcarské Ženevě odstartoval jeden ze dvou posledních turnajů ATP před French Open. Vítězstvím do soutěže vstoupil Španěl Roberto CArbálles, který si poradil 7:6, 6:4 s Němcem Danielem Altmaierem.

19.05.2024 16:39

Samson vyhrála turnaj ITF ve Slovinsku

Laura Samson vyhrála z pozice nenasazené hráčky antukový turnaj ITF W15 ve slovinské Kranjské Goře a získala druhý titul mezi ženami. V neděli šestnáctiletá Češka zvládla dva zápasy, v semifinále zdolala 6:3, 4:6, 6:3 krajanku Denisu Hindovou a ve finále pak přehrála 6:1, 6:4 čtvrtou nasazenou Rumunku Oanu Gavrilovou.

19.05.2024 16:05

Soutěž deblistek v Římě ovládly Erraniová s Paoliniovou

Čtyřhru na antukovém turnaji WTA 1000 v Římě vyhrál po 12 letech čistě domácí pár. Třetí společný a dosud nejcennější triumf slaví 37letá Sara Erraniová s 28letou Jasmine Paolinovou, které ve finále udolali 6:3, 4:6, 10:8 dvojici Coco Gauffová a Erin Routliffeová.

19.05.2024 15:58

Granollers se Zeballosem po čtyřech letech dobyli Řím

Marcel Granollers a Horacio Zeballos na první akci v roli světových jedniček slaví zisk 6. společné trofeje z turnajů Masters 1000. 38letý Španěl a 39letý Argentinec znovu po čtyřech letech ovládli antuku v Římě, letos ve finále smetli 6:2, 6:2 pár Marcelo Arevalo a Mate Pavič a soutěží prošli bez ztráty setu.

19.05.2024 15:49

Bouzková kvalifikací ve Štrasburku neprošla

Marie Bouzková kvalifikací antukového turnaje WTA 500 ve Štrasburku neprošla, v jejím závěrečném kole podlehla 4:6, 6:2, 4:6 Španělce Cristině Bucsaové a prohrála i třetí vzájemný zápas. Rodačka z Prahy tak nedoplní české kvarteto v hlavní soutěži, pokud se nedostane druhou šanci jako lucky loser.

18.05.2024 18:37

Šwiateková potřetí ovládla Řím

Iga Šwiateková znovu po dvou týdnech porazila ve finálovém souboji mezi světovou jedničkou a dvojkou Arynu Sabalenkovou, tentokrát snadno po setech 6:2, 6:3. Stala se tak třetí ženou, která v jedné sezoně dokázala získat trofej pro šampionku v Madridu i Římě. Celkově se jedná o její už 10. triumf na prestižních tisícovkách, famózní finálovou bilanci vylepšila na 21:4.

18.05.2024 17:27

Klimovičová uhrála ve finále jeden game

Linda Klimovičová nezvládla finále na podniku W35 ve španělském Monzónu. Devatenáctiletá Češka schytala výprask 1:6, 0:6 od Britky Sonay Kartalové a svůj druhý letošní a celkově pátý titul nezískala.

18.05.2024 16:35

WTA Štrasburk: V hlavní fázi startují čtyři Češky

Čtyři české tenistky se představí v hlavní soutěži jedné z posledních generálek na French Open. Na podniku WTA 500 ve Štrasburku startují Markéta Vondroušová, která je nasazenou jedničkou a má v úvodním kole volno, Kateřina Siniaková (utká se s kvalifikantkou), Karolína Plíšková (Clarou Burelovou) a Barbora Krejčíková (Ljudmilou Samsonovovou).

18.05.2024 14:32

Schmiedlová vyhrála turnaj WTA 125k v Parmě

Anna Karolína Schmiedlová na antuce v Parmě den po více než tříapůlhodinové bitvě s Jule Niemeierovou, které utekla ze šesti mečbolů, zvládla i takřka tříhodinové finále s Egypťankou Majar Šarífovou. Devětadvacetiletá Slovenka vyhrála 7:5, 2:6, 6:4, přestože v rozhodující sadě prohrávala 2:4, a ukončila tříleté čekání na triumf. Ke třem titulům na hlavním okruhu přidala druhou trofej z turnaje kategorie WTA 125k.

18.05.2024 12:18

Bouzková se po zranění vrátila výhrou

Marie Bouzková zvládla svůj první zápas od začátku dubna, kdy prohrála finále v Bogotě a následně laborovala se zraněním. Do kvalifikace antukového turnaje WTA 250 ve Štrasburku vstoupila nejvýše nasazená Češka výhrou 6:4, 6:1 nad domácí Jessikou Ponchetovou. O start v hlavní soutěži generálky na Roland Garros si zahraje se Španělkou Cristinou Bucsaovou (H2H 0:2).

17.05.2024 23:41

Jarry zajistil Chile první finále na Masters po 17 letech

Nicolás Jarry na rozdíl od krajana Alejandra Tabila v semifinále v Římě uspěl a po vítězství 6:3, 6:7, 6:3 nad Tommym Paulem zajistil své zemi prvního finalistu na podnicích Masters po dlouhých 17 letech. Ve svém premiérovém finále na akcích větších než ATP 250 nastoupí proti Alexanderovi Zverevovi (H2H 2:4) a zabojuje o čtvrtý kariérní titul.

17.05.2024 19:51

ATP Ženeva: Los pro Macháče a Djokoviče

Tomáš Macháč zahájí své poslední vystoupení před French Open proti nasazené osmičce Jackovi Draperovi. V Ženevě startuje i světová jednička Novak Djokovič, po volném losu si zahraje s Andym Murraym, nebo Yannickem Hanfmannem.

17.05.2024 18:21

Klimovičová si zahraje další finále

Linda Klimovičová se na podniku W35 ve Španělsku probojovala do svého třetího letošního a celkově osmého finále, 19letá Češka v semifinále po téměř třech hodinách boje udolala 4:6, 6:3, 6:4 Manu Kawamuraovou z Japonska. Na pátý titul zaútočí proti Britce Sonay Kartalové (H2H 0:0).